Rubrika: Aktuality

Postní duchovní obnova

Petr Jandejsek

Online duchovní obnovu povede sestra Gisela Heitz z řádu Sv. Josefa. Obnova se bude konat od čtvrtka 11. 3. večer do neděle 14. 3. asi 14 hodin. Zájemci ať se hlásí u spirituálky IES paní Ivany Macháčková na adrese: ivana.machackova@gmail.com.

Přečíst více

IES slaví 25 let

Petr Jandejsek

Odložené výroční setkání se uskuteční 12. června 2021 v Club Kině Černošice v 15 hodin. Srdečně zveme současné a minulé studenty, vyučující a přátele IES.

Přečíst více

Den otevřených dveří 25. 1. 2021

Petr Jandejsek

Zveme vás na Den otevřených dveří, který se na Evangelické teologické fakultě koná 25. ledna 2021 od 10 do 16 hod. Jestli bude mít podobu kontaktní či virtuální, se rozhodne podle stavu vládních opatření. Sledujte aktuální informace na stránkách ETF: https://web.etf.cuni.cz/ETFN-622.html?news=11427&locale=cz.

Přečíst více

Přednáška o utrpení v knize Job

Petr Jandejsek

Zveme všechny zájemce na přednášku Protest and Acquiescence in Reading the Book of Job, kterou prosloví židovská teoložka Dr. Nehama Verbin. Následovat bude odpověď Ivany Noble. Událost se koná 11. prosince 2020 v 10 hodin na zoomu: https://cuni-cz.zoom.us/j/96837315739.

Přečíst více

„Náš otec Abrahám“: víkendový teologický seminář

Petr Jandejsek

Studenti TKT ETF UK a všichni ostatní jsou zváni na 50. víkendový seminář pro zájemce o teologii. Tématem bude paralelní – židovské, křesťanské a z části též islámské – čtení náboženských textů se zaměřením na praotce Abraháma. Kvůli okolnostem se bude seminář konat pouze online, a to v sobotu 28. 11. 2020 od 14 hodin. Program semináře je k dispozici při kliknutí zde. Obsahuje též […]

Přečíst více

Valná hromada IES

Petr Jandejsek

Valná hromada Institutu ekumenických studií v Praze, z.s., se koná 23. listopadu 2020 v 18 hodin online prostřednictvím platformy Zoom. Členové a příznivci spolku jsou zváni. Podrobnosti sdělí P. Jandejsek na mailu jandejsek@etf.cuni.cz.

Přečíst více

Aktuálně k výuce na začátku semestru

Petr Jandejsek

Vážené studentky a vážení studenti, popřípadě hosté na výuce, do 31. října 2020 bude probíhat výuka distanční formou mimo prostory ETF UK v Černé ulici (https://web.etf.cuni.cz/ETFN-793.html). Jednotliví vyučující se vám ozvou. Doba výuky bude zachována, nedomluvíte-li se s vyučujícím jinak. V případě tápání se bez prodlení ozvěte (jandejsek@etf.cuni.cz). Vaše studijní oddělení

Přečíst více

Kázání Hany Hoškové (3. r.) 20.9.2020 ve Strašicích

Pavel Hradilek

25. neděle v mezidobí A – Mt 20, 1-16 (dělníci na vinici) Když jsem si četla slova evangelisty Matouše, okamžitě jsem pocítila vnitřní porozumění dělníkům pracujících celý den. V řečtině se pro to, co pociťovali používá výraz „zlé oko“, což můžeme přeložit jako závist nebo hněv. Když se podídáme na jiná místa bible, kde je Marta pohoršená a naštvaná na […]

Přečíst více