Rozvrh oboru Teologie křesťanských tradic v zimním semestru 2021

1. ročník

Středy 15.45 – 17.15 Úvod do filosofie (Filip H. Härtel), 17.30 – 21.00 hlavní výuka, posluchárna E

6. 10. Úvod do teologického myšlení – Boží zjevení a Boží tajemství: Ivana Noble
13. 10. Sociologie náboženství: Jan Spousta
20. 10. Hermeneutika Písma a tradice: František Štěch
27. 10. Hermeneutika Písma a tradice: František Štěch
3. 11. Úvod do teologického myšlení – „Místa“, která nás učí teologicky rozumět a jejich autorita: Ivana Noble
10. 11. Úvod do teologického myšlení – Písmo a jeho interpretace (Odevzdání a prezentace seminárních prací): Ivana Noble
24. 11. Úvod do teologického myšlení – Symbolické prosředkování: zkušenost, tradice, církev: Ivana Noble
1. 12. Hermeneutika Písma a tradice: František Štěch
8. 12. Sociologie náboženství: Jan Spousta
15. 12. Úvod do teologického myšlení – Kontexty teologie (Zkouška): Ivana Noble
22. 12. Sociologie náboženství: Jan Spousta
5. 1. Sociologie náboženství: Jan Spousta
12. 1. Hermeneutika Písma a tradice: František Štěch

2. ročník

Středy 17.30 – 21.00, učebna F

6. 10. Ekumenická eklesiologie: Martin Vaňáč
9. 10. (sobota, učebna G) Ekumenická eklesiologie: Z důvodu onemocnění je sobotní výuka zrušena.
13. 10. Starý zákon: Petr Sláma
20. 10. Starý zákon: Petr Sláma
27. 10. Religionistika – Buddhismus: Ivan Štampach
3. 11. Religionistika – Mezináboženské vztahy: Ivan Štampach
10. 11. Starý zákon: Petr Sláma
24. 11. Religionistika – Sociálně patologické jevy a náboženství: Ivan Štampach
1. 12. Starý zákon: Jan Rückl
8. 12. Starý zákon: Jan Rückl
15. 12. Starý zákon: Jan Rückl
22. 12. Starý zákon: Jan Rückl
5. 1. Starý zákon: Jan Rückl
12. 1. Ekumenická eklesiologie: Martin Vaňáč

3. ročník

Středy 17.30 – 21.00, učebna G

6. 10. Diplomní seminář: Petr Jandejsek
13. 10. Biblický seminář II: Martin Prudký
20. 10. Liturgická teologie – Boží slovo je nezbytnou součástí každé liturgie: Pavel Hradilek
27. 10. Systematická teologie: Filip Outrata
3. 11. Systematická teologie: Kateřina Kočandrle Bauer
10. 11. Systematická teologie: Filip Outrata
24. 11. Liturgická teologie – Hudba v liturgii: Daniela Knorrová
1. 12. Liturgická teologie – Přímluvy jako základní modlitba obce: Jan Rückl (Pavel Hradilek)
8. 12. Liturgická teologie – Eulogie jako základní forma předsednické modlitby: Jan Rückl (Pavel Hradilek)
15. 12. Liturgická teologie – Vývoj liturgií církví vzešlých z reformace: Pavel Hradilek
22. 12. Systematická teologie: Kateřina Kočandrle Bauer
5. 1. Systematická teologie: Filip Outrata
12. 1. Systematická teologie: Kateřina Kočandrle Bauer