Jste zde

Nejčastější dotazy

Nejsem pokřtěn, můžu u vás studovat?

Většina studentů je zakotvena v některé z křesťanských církví, ale křest a aktivní účast v některé církvi či církevním společenství není nutnou podmínkou studia. Důležitý je zájem o studium, a základní znalost bible a křesťanských reálií v rozsahu doporučené literatury. V případě dalších dotazů se neváhejte zeptat na podrobnosti na našem přátelském a ochotném studijním oddělení.

Jsem křesťan, ale nepatřím do žádné církve. Je to překážka studia?

Studium teologie předpokládá víru či její hledání, ale příslušnost k církvi či církevnímu společenství není pro studium vyžadována.

Je mi 40 let a zajímá mně studium teologie. Nejsem pro to příliš starý?

Našemu nejstaršímu studentovi je 66 let. Několik studentů je ve věku 40-50 let. Pro studium teologie nejste nikdy příliš starý či stará.

Jaký je titul absolventů studia?

Protože jde o univerzitní typ vysokoškolského studia, absolventi bakalářského studia mohou používat titul Bc. - bakalář. Diplom vydává Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy.

Platím za studium?

Studium je bezplatné. Poplatky za nestandardní studium se řídí vysokoškolským zákonem. Všichni studenti platí pouze náklady na povinný letní kurz a studijní texty ve výši 3000,- Kč ročně.

Mohou ekumenickou teologii studovat občané Slovenska?

Ano, občané Slovenska mají nárok na studium za stejných podmínek jako občané ČR. Studium je tedy bezplatné. Všichni studenti platí náklady na povinný letní kurz a studijní texty ve výši 3000,- Kč ročně. Vyučovací jazyk je čeština, což v praktickém ohledu nepřináší našim slovenským studentům žádné potíže.

Můžu se přijít podívat na hodinu výuky?

Všechny přednášky jsou veřejné. Rádi vás přivítáme mezi námi. Rozvrh najdete zde. Ověřte si prosím na studijním oddělení přesný termín a čas přednášky.