Jste zde

1. ročník

Rozvrh zářijového kurzu bakalářského studijního programu Teologie křesťanských tradic UK - ETF 2016/2017

1. ročník

Pá 16. 9. večer            příjezd, seznámení, liturgie obnovy křtu

 

So 17. 9. dopol.          Petr Jandejsek: Úvod do studia

So 17. 9. odpol.          Darina Bártová: Úvod do studia Bible

So 17. 9. večer           zábavný večer v režii studentů 2. ročníku

 

Ne 18. 9. dopol.         liturgie, předsedá A. Křišťan (příprava 2. ročník)

Ne 18. 9. odpol.         výlet

Ne 18. 9. večer          diskusní večer s biskupem J. Konzalem

 

Po 19. 9. dopol.          Ivana Noble: Co je teologie, teologie jako věda a jako duchovní cesta

Po 19. 9. odpol.          Ivana Noble: Žánry teologie: svědectví, obrana, polemika, výklad, exhortace, filosoficko-teologický traktát, liturgická a duchovní poezie

Po 19. 9. večer           volný večer 

 

Út 20. 9. dopol.          Ivana Noble: Přehled dějin teologie: základní postavy I

Út 20. 9. odpol.          Ivana Noble: Přehled dějin teologie: základní postavy II

Út 20. 9. večer            diskusní večer s biskupem Pavlem B. Stránským

 

St 21. 9. dopol.           Zdenko Širka: Hermeneutika – pojem, disciplina a dějiny

St 21. 9. odpol.           Zdenko Širka: Problematika výkladu biblického textu

St 21. 9. večer            diskuse s D. Bartoňem o náboženských právech v Evropě

 

Čt 22. 9. odpol.          Zdenko Širka: Exegeze rané církve: pluralita výkladu

Čt 22. 9. odpol.          Zdenko Širka: Exegeze rané církve: přechod do středověku

Čt 22. 9. večer           volný večer

 

Pá 23. 9. dopol.          Renata Hacklová: Psychologie náboženství

Pá 23. 9. odpol.          Renata Hacklová: Psychologie náboženství

Pá 23. 9. večer            duchovní program s Danielou Knorrovou

 

So 24. 9. dopol.          Jan Spousta: Úvod do sociologie náboženství I

So 24. 9. odpol.          Jan Spousta: Úvod do sociologie náboženství II

So 24. 9. večer           zábavný večer v režii studentů 1. a 3. ročníku

 

Ne 25. 9. dopol.         liturgie, předsedá Marek B. Růžička (příprava 3. ročník)

Ne 25. 9. odpol.         odjezd